Bakan Nebati Seçim Çalışmalarını Bakanlıkta Yapınca Eleştirilerin Hedefi Oldu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, göreve geldiği günden bu yana her söylediği, yaptığı ve paylaşımlarıyla bir şekilde eleştirildi. Ekonomi yönetiminin başında olan isim, ekonomideki sorunlarla gündemden düşmezken, seçim sonrasında milletvekilliği için aday gösterildi. Bu da 14 Mayıs sonrası seçilmesi halinde artık bakan olamayacağı anlamına gelirken, bakanlıkta son günlerinde yaptığı paylaşımla yeniden tepki çekti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati göreve geldiği Aralık 2021 tarihinden bu yana ekonomide işler yolunda gitmiyor.

Kulis bilgilerine göre, parti içinde de tepkilerin odağında olduğu söyleniyor. Şimdiye kadar dışarıya yansıyan bir söylem bulunmazken, söyledikleri, yaptıkları ve paylaşımları ise gündem olmaya devam ediyor. Ekonomi yönetimine geldiği ilk günlerde sayısal veriler yerine gözlerindeki ışıltıdan, sürekli düşeceğini belirttiği ancak zirvelerde gezen enflasyona, et fiyatlarına erişemeyen halkı, kuzu etinin koktuğu için yememekle suçlamaktan, TL’nin değerinin düşeceği yer kalmamasına birçok açıklaması olay olan Nebati, yine gündem olmayı başardı.

Milletvekili adayı gösterildiği için seçim sonrasında bakan olmayacağı belli olan Nebati, seçim çalışmalarını bakanlıktaki makamında başlatınca “devlet” ve “hükümet” kavramlarının girift olması tepki çekti.

Sosyal medyada Bakan Nebati’nin paylaşıma gelen yorumlarda kullanıcıların devlet imkanlarıyla seçim çalışması yapılmasına tepki gösterdiği görüldü.

Birçok kullanıcı seçim çalışmalarını bakanlıkta yapılması yerine parti binasında olması gerektiğini belirtirken,

Sosyal medyada tepki çeken Nebati’nin çoğu tepki çeken gündemde yaptığı gibi duruma herhangi bir açıklama getirmediği görüldü.

Memleketi Urfa yerine Mersin’den aday gösterilen Nebati, seçilmesi halinde AKP Mersin Milletvekili olacak.

Meclise girmesi halinde Kabine’de yer alamayacak.

Nebati’nin göreve geldiği günden bu yana enflasyon, kur, faiz gibi birçok ekonomik alanda icraatları tartışılıyor.

Yakın dönemde de Mehmet Şimşek’in Nebati’nin yerine geçmesi konuşulurken,

Parti genel merkezinde Erdoğan ile görüştüğü öğrenilen Şimşek kameralar yerine sosyal medyadan görevi kabul etmek istemediğine dair açıklama yapmıştı.

Seçim sonrası için de ekonomide Mehmet Şimşek’in önderliğinde çalışma yapıldığını Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir yayında açıklamıştı.

Ekonomideki sorunların yanı sıra söylemleriyle de çoğunlukla tepkilerin odağında olan Nebati’nin,

Seçim çalışmalarını da devletin bakanlığında yapması yeni bir tartışma yarattı.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Hükümetteki partilerin çalışmaların devletin imkanlarıyla yapması haksız rekabet doğurur mu?

Yorumlarda buluşalım. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir