Kartepe Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı


Kartepe Belediyesi Nisan Ayı olağan meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın başkanlığında yapıldı.

Kartepe Belediyesi Nisan Ayı olağan meclis toplantısı belediye meclis salonunda Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis toplantısında 13 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis toplantısı öncesinde Denetim Komisyonu Raporu okunarak bilgi verildi.

ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ

Meclise yapılan seçim sonucunda Kartepe Belediyesi’nde bir yıl süreyle görev yapacak olan Encümen Üyeliklerine Ahmet Özüer, Hakan Özçelik ve Yüksel Dilek seçildi.

KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ

Bir yıl görev yapacak olan ihtisas komisyonu seçimleri yapıldı. Plan ve Bütçe Komisyonu’na Ali Karakaş, Murat Soyer, Niyazi Aydın, Kerem Yılmaz, Hasan Bayrak, İmar Komisyonu’na Enes Aydınlı, Ali Rıza Subaşı, Eda Açıkyol, Faruk Cengizhan, Yakup Kalmuk, Sosyal Hizmetler Komisyonu’na Recep Topal, Ahmet Sağırkaya, Selçuk Kösemen, Ali Kumru, Ayla Aydın Demir, Çeşitli İşler Komisyonu’na Tahsin Varol, Emine Özdemir, Recep Ubay, Mahir Tutak, Özlem Çankaya, Çevre Komisyonu’na Erol Yılmaz, Faruk Sarman, Fatma Öztaşkın, Yüksel Dilek, Esat Alioğlu, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’na Mahir Tutak, Ali Kumru, Orhan Akyüz, Hakan Özçelik ve Ayla Aydın Demir seçildi.  

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Meclis gündeminde yer alan İşyeri ruhsatı alan tespiti, Emekevler Mahallesi uygulama imar planı değişikliği, İbrikdere ve Uzuntarla Mahallelerindeki eski K9 planlama bölgesi ile ilgili hazırlanan uygulama imar planı değişikliği itirazları, Uzunbey, Uzunçiftlik, Emekevler, Acısu ve Sarımeşe mahalleleri ile ilgili hazırlanan uygulama imar planı değişikliği ek süre talebi oy birliği ile kabul edildi.

TAHSİS EDİLDİ

Meclis gündeminde yer alan Çepni Mahallesi İfraziye Caddesi No:3/2 adresinde, mülkiyeti Kartepe Belediyesine ait 3 katlı binanın 2. katı ile çatı piyesinin Çepni Mahalle Muhtarlığı olarak 5 yıl süreyle kullanılmak üzere tahsisi, Emekevler Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No:12 adresinde mülkiyeti Kartepe Belediyesi’ne ait Aile Sağlık Merkezi binasının arka tarafında bulunan prefabrik yapının 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu olarak 10 yıl süreyle kullanılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

KABUL EDİLDİ

Meclis gündeminde yer alan Yetki verilmesi, Kredi talebi, maddeleri oy birliği ile kabul edilirken, 2023 Mali yılı ücret gelir tarifesi tadilat talebi Plan ve Bütçe Komisyonu’na Köseköy Mahallesi uygulama imar planı değişikliği İmar Komisyonu’na havale edilirken, 2022 Mali yılı faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi. Kartepe Belediyesi Mayıs Ayı meclis toplantısı 04 Mayıs 2023 Perşembe günü yapılması kararlaştırıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir