Bakan Fidan ‘ABD’nin yaptığı hatadır’ dedi ve uyardı!

Uluslararası Stratejik İletişim Zirvesi’nde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un ardından Dışişleri Bakanı Hakan Fidan konuştu. 

Bakan Fidan’ın açıklamalarından satır başları:

Son 20 yılda Cumhurbaşkanımızın liderliği ile ülkemiz büyük bir aşama kaydetmekte. Dışişleri Bakanlığımız da bu çabalara güçlü bir şekilde iştirak etmektedir. Stratejik İletişime ağırlıklı olarak önem vermekteyiz. 

Uluslararası farkındalığın artırılmasını hibrit tehditlerin ortadan kaldırılması açısından önem vermekteyiz. 

Bugün terör grupları sosyal medyanın yaygınlaşmasından yararlanmakta. Finansman için organize suç faaliyetleri yürütmekteler. Terörizmle mücadelede geçmişin yöntemleri bugün yetersiz kalmakta. 

“HER ÖNLEMİ ALACAĞIZ”

DEAŞ’la mücadele adı altında PKK ve uzantısı YPG’ye başta ABD olmak üzere müttefiklerimizin verdiği desteğin büyük bir stratejik hata olduğunu her zaman dile getirdik. Bu konuda milli güvenliğimizi tahkim edecek her adımı atacak, her önlemi alacağız.

FETÖ’nün dünya çapındaki terör ağına büyük darbe vurduk. Müttefiklerimizden teröre karşı net duruş bekliyoruz. Gazze’de İsrail’in dezenformasyonuna maruz kaldık.

Açık bir şekilde yaptığımız bir çağrıyı buradan tekrarlamak isterim. Batı dünyası İsrail’in savaş suçlarıyla aralarına mesafe koymalıdır. Koşullu koşulsuz her destek daha fazla Filistin’in öldürülmesi için açık bir çektir. Neyse ki dünyanın dört bir yanında milyonlarca insanın Filistin’e destek gösterileri, insanlığın bu gidişata izin vermeyeceğini göstermekte. 

Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırıların güya ifade özgürlüğü kabul edildiği günümüz Avrupa’sında Filistin bayrağına ve barış çağrılarına tahammül edilememesini tarih unutmayacaktır. Zira gerçek barış adaletle mümkündür. Hakikat ile mümkündür. 

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un açıklamalarından satır başları:

“47 gündür Gazze’de yaşananlar, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik, vicdan ve izandan yoksun saldırıları uluslararası sistemin krizini tescilleyen çok acı bir tablo koydu karşımıza.”

Gazze’de yaşananlar uluslararası sistemin krizini tescilledi.

“HİBRİT TEHDİTLER SAVAŞIN YENİ YÖNTEMİ”

Hibrit tehditlere karşı koyabilmek için her şeyden önce ulusal güvenlik ve savunma mekanizmalarını reforme etmek, esnek ve çok yönlü mücadele stratejileri üretmek mecburiyetindeyiz.

Ulusal güvenlik ve savunma mekanizmaları geliştirilmeli.

Hakikat krizi, demokrasi buhranını beraberinde getiriyor.

Bugün devletler ve devlet dışı aktörler bölgesel ve küresel çatışma ve krizlerde askeri araçlardan önce enformasyon araçlarına dikkatli bir şekilde yatırım yapmaktadır.”

“İSRAİL ALGI MANİPÜLASYONU YAPIYOR”

Dünya, İsrail’in sistematik dezenformasyon politikasının hedefinde. İsrail tüm dünyayı manipüle etmeye çalışıyor.

İsrail 7 Ekim’den bu yana 64 medya mensubunu katletti.”

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir