CHP, İzmir adayı için anket sonuçlarını bekliyor

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı için anketlerin sonuçları bekliyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yeniden adaylığı, 18 Aralık haftasındaki PM’nin ardından duyurulacak, adayları belli olan Ankara ve İstanbul dışındaki büyükşehirlerde isimler, “Kent büyüklüğüne” göre sırasıyla kamuoyuna açıklanacak.

Birgün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre; CHP’de 227 seçim çevresine yönelik açıklanan başkan adayı isimlerinin tamamının oy birliği ile PM’den geçtiği öğrenildi. Adana ve Mersin gibi kentlerin başkan adaylarının açıklanmamasının nedeninin ise “Strateji gereği” olduğu öğrenildi.

“Özlem Çerçioğlu’nun İzmir adaylığı gerçeği yansıtmıyor”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile ilgili, “İzmir’e aday gösterilecek” iddiasının ise gerçeği yansıtmadığı bildirildi. Çerçioğlu’nun Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na yeniden aday gösterilecek

Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yeniden adaylığı, 18 Aralık haftasında gerçekleştirilecek PM toplantısının ardından kesinlik kazanacak. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın yeniden adaylıklarının kesinleştiği Ankara ve İstanbul’un dışındaki büyükşehirlerin adayları da peyderpey kamuoyunu duyurulacak.

Anketler bekleniyor

Ölçeklendirme yöntemi ile gruplandırılan büyükşehirlerin adayları 15 Ocak’a kadar belirlenecek. CHP, kamuoyunun merakla beklediği İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı’nın ismini ise anketlerin sonuçlarına göre belirleyecek. İzmir’in adayı da en geç ocak ayının ortasına kadar netleşecek ve kamuoyu ile paylaşılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir