Prime Video, Yayınladığı Yeni Kısa Film Terror of The Trollocs ile The Wheel of Time Dizisinin İkinci Sezonundan Kamera Arkası Görüntüler Paylaştı

Robert Jordan’ın çok satan romanlarından uyarlanan hit fantastik dizinin ikinci sezonu 1 Eylül’de dünya çapında gösterime girecek 

Prime Video, Amazon Original dizisi The Wheel of Timeın korkunç canavarlarını gizleyen perdeyi aralıyor.

İlk kez Robert Jordan’ın çok satan The Wheel of Time roman serisinden The Eye of the World adlı ilk kitabında karşımıza çıkan Karanlık Ejder’in ve baş yardımcılarının emrini yerine getirmekle görevli, gözü doymaz ve kana susamış ölüm makineleri olan Trolloc’lar, domuz, ayı, şahin veya diğer saldırgan yaratıkların şeklini alabilen genetik olarak tasarlanmış insan ve hayvan karışımı süper askerlerdir. 

İkinci sezon, Jordan’ın ikinci kitabı The Great Hunt’ın ikonik Darkfriend Social sahnesinden uyarlanan bir açılışla başlıyor. Geçen hafta yayınlanan ikinci sezon açılış sahnesinin ön gösteriminde üç vahşi Trolloc, oyuncu Fares Fares’in canlandırdığı dizinin en kötü karakterlerinden biri tarafından hipnotize edilerek ehlileştiriliyor. 

Prime Video’nun yayınladığı kamera arkası görüntülerin paylaşıldığı  “Terror of the Trollocs” adlı kısa filmde, dizinin yıldızı ve yönetici prodüktörü Rosamund Pike, dizinin lideri ve yönetici prodüktörü Rafe Judkins, yönetici prodüktör Mike Weber, yönetici prodüktör ve yazar Justine Juel Gillmer ve makyaj efektleri tasarımcısı Nick Dudman daha önce kaydedilen röportajlarından kesitlerle bu acımasız canavarların pratik protezler ve çığır açan teknolojik görsel efektler kullanılarak nasıl titizlikle ve teknolojiyle yaratıldığını anlatıyor. Kısa filmde belirtildiği gibi Trolloc’lar kabuslara konu olacak kadar korkunç. 

Kısa filmde Trolloc’larla şiddetli savaş sahnelerinin yaratılmasına katkıda bulunan dublörlerin kamera arkası görüntülerinin yanı sıra bu sezon ışık ile karanlık arasında yaşanacak mücadeleye bir bakış da yer alıyor. 

The Wheel of Time dizisinin ikinci sezonu 1 Eylül’de yayınlanacak ilk üç bölümüyle sadece Prime Video’da başlayacak. Çekimleri Çek Cumhuriyeti, Fas ve İtalya’da gerçekleşen ikinci sezon kadrosunda Moiraine Damodred rolünde Rosamund Pike (Gone GirlI Care a Lot), Lan Mandragoran rolünde Daniel Henney (Criminal Minds), Rand al’Thor rolünde Josha Stradowski (Gran Turismo), Nynaeve al’Meara rolünde Zoë Robins (Power Rangers Ninja Steel), Egwene al’Vere rolünde Madeleine Madden (Dora and the Lost City of Gold), Perrin Aybara rolünde Marcus Rutherford (Obey), Mat Cauthon rolünde Dónal Finn (Rogue Heroes) ve Elayne Trakand rolünde Ceara Coveney (Young Wallander) yer alıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir