Savunma sanayinden İngiltere’de işbirliği

AEI Systems tarafından üretilen dünyanın en düşük geri tepmeye sahip 30x113mm topu VENOM LR ve UNIROBOTICS’in milli uzaktan komutalı stabilize silah (UKSS) kuleleri ile donatılan Nurol Makina’nın EJDER YALÇIN 4X4 aracı, İngiltere’de test atışları gerçekleştirdi.

GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ

Konuyla ilgili açıklama yapan CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “2022 itibarıyla da orta kalibre silah ve bu silahların uzaktan kumandalı atış kontrol sistemleri alanında projeleri hayata geçirmeye başladık. AEI Systems ile birlikte orta kalibre top sistemleri alanında, geleceğin teknolojilerini üreten bir şirket haline geldik. Bu başarımızı savunma sanayisinde dünyaya kendini kanıtlamış köklü bir şirket olan Nurol Makina işbirliği ile taçlandırdığımız için mutluyuz. İki şirketin farklı yeteneklerinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan yeni nesil hafif zırhlı araç Ejder Yalçın 4X4’ün başarı yolculuğunun, VENOM LR ve TRAKON ile birlikte katlanarak süreceğine inanıyorum” dedi.

Cahit Utku Aral

UNIROBOTICS Genel Müdürü Ömür Baç ise şunları söyledi: “UNIROBOTICS’i, silah kuleleri konusunda deniz ve kara platformlarında parlak bir geleceğin beklediğine inanıyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyor, silah kulelerimizi ülke dışında rekabet avantajı sağlayacak ana ürünlerden biri haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu projede de Grup Şirketlerimizden olan AEI Systems’ın 30mm topunu, Nurol Makina’nın Ejder Yalçın 4X4 aracına entegre ettik ve kulenin konstrüksiyonun testi amacı ile statik atışları İngiltere’de gerçekleştirdik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir